Próbaverzió
Ebben a kurzusban ingyenesen betekintést nyerhetsz a ChemScho2l világába. A tananyag 4 videót és 3 kvízt tartalmaz. Az első videóban megismerkedünk a periódusos rendszer felépítésével és gyakoroljuk a használatát. A második videóban a nitrogén és…
- Tréner chemadmin
-
- 1Résztvevők
Kémia érettségi felkészítő
Ez a kurzus a kémia érettségi teljes anyagát (108 videó és 80 kvíz) tartalmazza. A kurzus első részében megismerkedünk az általános kémia törvényszerűségeivel. Megtudhatjátok, hogy kik voltak a rádiumlányok és mi köze a békának az…
- Tréner chemadmin
-
- 1002Résztvevők
Kémiai számítások haladóknak
Kémiából sokaknak nehézséget jelentenek a számolások. Az egyszerűbb példákkal sokan elboldogulnak, de az összetettebb feladatok már nehézséget jelentenek. Az emelt színtű kémia érettségin az utóbbiak vannak túlnyomó többségben. Ha érettségi előtt állsz és úgy érzed,…
- Tréner chemadmin
-
- 1000Résztvevők
Kémiai számítások kezdőknek
Gondot okoznak a számolások? Úgy érzed, már az alapösszefüggésekkel is problémád van? Ez esetben ezt a kurzust Neked találták ki! A kurzus során megismerkedünk a kémiai számítások során használatos összefüggésekkel és gyakoroljuk azok alkalmazását. Jó…
- Tréner chemadmin
-
- 1000Résztvevők
Makromolekulák kémiája
A makromolekulák közé tartoznak a biológiai szempontból fontos vegyületek. Ebben a kurzusban a szénhidrátok, aminosavak, fehérjék és nukleinsavak tulajdonságaival ismerkedünk meg. Kiderül, hogyan leplezik le a tejfölhamisítókat és mi köze ehhez a keményítőnek. Áttekintjük a…
- Tréner chemadmin
-
- 1000Résztvevők
Heteroatomos vegyületek
A szerves vegyületek fő alkotóelemei a szén és a hidrogén. A heteroatomos vegyületek a szénen és hidrogénen kívül egyéb elemeket (pl.: O, N, halogének, stb.) is tartalmaznak. Ebben a kurzusban ezekből ismerkedünk meg néhánnyal. Kiderül,…
- Tréner chemadmin
-
- 1000Résztvevők
Szénhidrogének
A kurzus során a szénhidrogénekkel ismerkedünk meg. Mi a sújtólégrobbanás? Milyen lépései vannak a kőolajfeldolgozásnak? Mi az a frakcionált kondenzáció? Ebben a kurzusban minden kiderül. 🙂 Az egyes anyagrészek végén tesztekkel ellenőrziheted a tudásod. Jó…
- Tréner chemadmin
-
- 10000Résztvevők
Fémek
Ebben a kurzusban a fémekkel ismerkedünk meg. Mi köze az alkálifémeknek a tüzijátékhoz? Mit nevezünk ónpestisnek? Honnan kapta nevét a kobalt? Mibe csomagolták régen a csokit? Tartsatok velem, és minden kiderül! 🙂 Az egyes anyagrészek…
- Tréner chemadmin
-
- 1000Résztvevők
Nemfémes elemek és vegyületeik
Ebben a kurzusban a nemfémes elemekkel és vegyületeikkel ismerkedünk meg. Melyik gázt nevezték gyúlékony levegőnek? Mi az éleny? Mi a teendő az eltört hőmérő higanycseppjeivel? Hogyan állapítható meg egy aranygyűrűről, hogy valóban színarany? Mi a…
- Tréner chemadmin
-
- 1000Résztvevők
Kémiai átalakulások, elektrokémia
Ebben a kurzusban megismerkedünk a kémiai átalakulásokkal. Kiderül, hogy mi a különbség a fizikai és kémiai átalakulások között. A kurzus során áttekintjük az egyes reakciótípusokat. Mi köze a lezárt palackban lévő szénsavas víznek az egyensúlyi…
- Tréner chemadmin
-
- 1001Résztvevők
Kémiai kötések, anyagi rendszerek
Ebben a kurzusban megismerkedünk a kémiai kötésekkel, valamint az anyagi rendszerekkel. Kiderül, hogy hány perc alatt fő meg a tojás a Himalaája tetején és milyen elven működik a kukta. Az egyes anyagrészek végén tesztekkel ellenőrizheted…
- Tréner chemadmin
-
- 1000Résztvevők
Az atomok és a periódusos rendszer
Ebben a kurzusban megismerkedünk az anyagok parányi, mikroszkóppal sem látható építőköveivel, az atomokkal. A kurzus során áttekintjük az atom felépítését, valamint megismerkedünk fő alkotórészeivel: az atommaggal és az elektronfelhővel. A kurzus következő részében megismerkedünk a…
- Tréner chemadmin
-
- 1001Résztvevők